Technische Details G6K-2P-Y DC4.5 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 4.5V DC, Manufacturer series: G6K, Mounting: PCB, Coil resistance: 194Ω, Operate time: 3ms, Release time: 3ms, Coil current: 21.1mA, Operating temperature: -40...70°C, Relay variant: subminiature, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10x6.5x5.2mm, Coil power consumption: 100mW, Contact resistance: 100mΩ, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, Contact current max.: 1A, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G6K-2P-Y DC4.5 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5VPackaging: Tube Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 4.5VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Relay Type: Telecom Coil Current: 23.2 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 1 A Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max Must Release Voltage: 0.45 VDC Must Operate Voltage: 3.6 VDC Operate Time: 3 ms Release Time: 3 ms Part Status: Active Load - Max Switching: 125VA, 60W |
auf Bestellung 2420 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G6K-2P-Y-DC4.5 | Hersteller : Omron Electronics |
Low Signal Relays - PCB ThruHole NoLatch 3.2 DPDT 4.5DC 100mW |
auf Bestellung 745 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G6K-2P-Y DC4.5 | Hersteller : Omron |
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(10x6.5x5)mm THT |
auf Bestellung 720 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6K-2P-Y-DC4.5 | Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6K-2P-Y-DC4.5 - Signalrelais, 4.5 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung isCanonical: Y Kontaktstrom: 1A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 194ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6K Series productTraceability: No Spulenspannung: 4.5VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |
auf Bestellung 389 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6K2PYDC45 Produktcode: 160917
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Relais |
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar |
G6K-2P-Y DC4.5 | Hersteller : OMRON Electronic Components |