Produkte > OMRON > G6KU-2F-Y-TR DC4.5
G6KU-2F-Y-TR DC4.5
G6KU-2F-Y-TR DC4.5 Omron
p6k_datasheet_en.pdf
Hersteller: Omron
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(10x7.8x5.2)mm SMD
auf Bestellung 3600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G6KU-2F-Y-TR DC4.5 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 5VDC; Icontacts max: 1A; G6KU, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 5V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: G6KU, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 237Ω, Operate time: 3ms, Body dimensions: 10x6.5x5.2mm, Release time: 3ms, Mechanical durability: 50000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: Ag/Au, Terminal pitch: 2.54mm, Coil current: 21.1mA, Leads: for PCB, Enclosure description: hermetic seal, Operating temperature: -40...70°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G6KU-2F-Y-TR DC4.5 G6KU-2F-Y-TR DC4.5 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div K106-E1.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 23.2 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 125VA, 60W
auf Bestellung 19800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
G6KU-2F-Y-TR DC4.5 G6KU-2F-Y-TR DC4.5 Hersteller : Omron p6k_datasheet_en.pdf Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(10x7.8x5.2)mm SMD
Mindestbestellmenge: 25
G6KU-2F-Y-TR DC4.5 G6KU-2F-Y-TR DC4.5 Hersteller : Omron Electronics K106-E1.pdf Low Signal Relays - PCB Gullwing 1Coil 3.2mm DPDT 4.5DC 100mW T/
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 23.2 mA
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 3
G6KU-2F-Y-TR-DC4.5 G6KU-2F-Y-TR-DC4.5 Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK 2871784.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6KU-2F-Y-TR-DC4.5 - Signalrelais, 4.5 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Oberflächenmontage, Bistabile Einzelspule
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bistabile Einzelspule
Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 194ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: G6K Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 4.5VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 194ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Produktpalette: G6K Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 4.5VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 5VDC; Icontacts max: 1A; G6KU
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 1A
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: G6KU
Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 237Ω
Body dimensions: 10x6.5x5.2mm
Mechanical durability: 50000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: Ag/Au
Terminal pitch: 2.54mm
Coil current: 21.1mA
Leads: for PCB
Enclosure description: hermetic seal
Operating temperature: -40...70°C