Technische Details G6S2GDC24 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Manufacturer series: G6S, Mounting: PCB, Operate time: 4ms, Release time: 4ms, Coil current: 8.3mA, Leads: for PCB, Operating temperature: -40...85°C, Contact material: Ag/Au, Mechanical durability: 100000000 cycles, Enclosure description: hermetic seal, Relay variant: miniature, Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm, Contact resistance: 75mΩ, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Coil resistance: 2.88kΩ, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G6S2GDC24 | Hersteller : Omron |
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14.8x7.3x9.2)mm SMD |
auf Bestellung 1000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 2000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6S-2G DC24 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24VPackaging: Tube Mounting Type: Surface Mount Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: J Lead Approval Agency: CSA, UR Relay Type: Telecom Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 2 A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 18 VDC Operate Time: 4 ms Release Time: 4 ms Part Status: Active Load - Max Switching: 500VA, 440W |
auf Bestellung 20 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 31 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: SMT RELAY |
G6S-2G-DC24 | Hersteller : Omron Electronics |
Low Signal Relays - PCB InsideL NonLatch 2A DPDT 24DC 200mW |
| G6S-2G DC24 | Hersteller : OMRON Electronic Components |