Technische Details G7L-1A-TUB-J-CB-DC12 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V, Features: Test Button, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, TUV, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 158 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 7500VA.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G7L-1A-TUB-J-CB-DC12 | Hersteller : Omron |
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(68.5x33.5x36)mm Bracket |
auf Bestellung 41 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G7L-1A-TUB-J-CB-DC12 | Hersteller : OMRON Electronic Components |
Category: Power Electromagnetic RelaysDescription: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 30A Contacts configuration: SPST-NO Mounting: on panel Leads: connectors Operating temperature: -25...60°C Type of relay: electromagnetic Relay variant: power Leads dimensions: 6.35x0.8mm Coil current: 158mA Body dimensions: 68.5x33.5x47mm Contact resistance: 50mΩ Coil power consumption: 1.9W Rated coil voltage: 12V DC AC contacts rating @R: 30A / 220V AC Contact current max.: 30A Coil resistance: 75Ω Switched voltage: max. 250V AC Manufacturer series: G7L |
auf Bestellung 9 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G7L-1A-TUBJ-CB-DC12 | Hersteller : Omron Electronics |
General Purpose Relays 30A PWR Relay SPST 12VDC QC TERM |
auf Bestellung 231 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 122 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 280 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G7L-1A-TUB-J-CB DC12 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12VFeatures: Test Button Packaging: Bulk Mounting Type: Chassis Mount Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -25°C ~ 60°C Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm) Approval Agency: CSA, TUV, UR Relay Type: General Purpose Coil Current: 158 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver Alloy Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 30 A Switching Voltage: 250VAC - Max Must Release Voltage: 1.8 VDC Must Operate Voltage: 9 VDC Operate Time: 30 ms Release Time: 30 ms Coil Insulation: Class B Load - Max Switching: 7500VA |
auf Bestellung 3301 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 1570 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 15 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |