Produkte > OMRON > G7L-2A-TUB-CB DC24
G7L-2A-TUB-CB DC24
G7L-2A-TUB-CB DC24 Omron
g7l.pdf
Hersteller: Omron
Power Relay 24VDC 25A DPST-NO(68.5x33.5x47)mm Bracket
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G7L-2A-TUB-CB DC24 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 79 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CSA, TUV, UR, Load - Max Switching: 6250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G7L-2A-TUB-CB DC24 G7L-2A-TUB-CB DC24 Hersteller : Omron g7l.pdf Power Relay 24VDC 25A DPST-NO(68.5x33.5x47)mm Bracket
auf Bestellung 680 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
G7L-2A-TUB-CB DC24 G7L-2A-TUB-CB DC24 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div G7L-Datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 79 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 6250VA
auf Bestellung 798 Stücke:
G7L-2A-TUB-CB-DC24 G7L-2A-TUB-CB-DC24 Hersteller : Omron Electronics J055-E1.pdf General Purpose Relays QC DPST-NO 24 VDC Upper mount bracket
auf Bestellung 88 Stücke:
auf Bestellung 111 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
G7L-2A-TUB-CB-DC24 G7L-2A-TUB-CB-DC24 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g7l.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 79 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Rating (Current): 25 A
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Load - Max Switching: 6250VA
auf Bestellung 2143 Stücke:
G7L-2A-TUB-CB-DC24 G7L-2A-TUB-CB-DC24 Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2282538.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G7L-2A-TUB-CB-DC24 - POWER RELAY, DPST, 25A, 24VDC, PANEL
tariffCode: 85364190
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 104 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar