Produkte > OMRON > G7L-2A-TUB-J-CB DC12
G7L-2A-TUB-J-CB DC12
G7L-2A-TUB-J-CB DC12 Omron
g7l.pdf
Hersteller: Omron
Power Relay 12VDC 25A DPST-NO(68.5x33.5x47)mm Bracket
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G7L-2A-TUB-J-CB DC12 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V, Features: Test Button, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, TUV, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 158 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 6250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G7L-2A-TUB-J-CB DC12 G7L-2A-TUB-J-CB DC12 Hersteller : Omron g7l.pdf Power Relay 12VDC 25A DPST-NO(68.5x33.5x47)mm Bracket
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
auf Bestellung 80 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
auf Bestellung 160 Stücke:
Mindestbestellmenge: 20
G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 Hersteller : Omron Electronics J055-E1.pdf General Purpose Relays RELAY DPST-NO 12VDC 25A
auf Bestellung 109 Stücke:
G7L-2A-TUB-J-CB DC12 G7L-2A-TUB-J-CB DC12 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div G7L-Datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V
Features: Test Button
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 158 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Load - Max Switching: 6250VA
auf Bestellung 529 Stücke:
G7L-2A-TUBJ-CB-DC12 G7L-2A-TUBJ-CB-DC12 Hersteller : Omron Electronics J055-E1.pdf General Purpose Relays DPST-NO 12VDC 25A
auf Bestellung 341 Stücke:
G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g7l.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V
Packaging: Tray
Features: Test Button
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 158 mA
Contact Rating (Current): 25 A
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Load - Max Switching: 6250VA
auf Bestellung 2624 Stücke:
G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS en-g7l.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 - RELAY, DPST-NO, 277VAC, 25A
tariffCode: 85364110
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Kontaktspannung V AC: 277V