Produkte > OMRON > G7L-2A-TUB-J-CB-AC100/120
G7L-2A-TUB-J-CB-AC100/120
G7L-2A-TUB-J-CB-AC100/120 Omron
g7l.pdf
Hersteller: Omron
Power Relay 100/120VAC 25A DPST-NO(52.5x33.5x47)mm Bracket
auf Bestellung 60 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details G7L-2A-TUB-J-CB-AC100/120 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V, Features: Test Button, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, TUV, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 18 VAC, Must Operate Voltage: 75 VAC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 6250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G7L-2A-TUB-J-CB-AC100/120 G7L-2A-TUB-J-CB-AC100/120 Hersteller : Omron g7l.pdf Power Relay 100/120VAC 25A DPST-NO(52.5x33.5x47)mm Bracket
auf Bestellung 697 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
auf Bestellung 224 Stücke:
G7L-2A-TUB-J-CB-AC100/120 G7L-2A-TUB-J-CB-AC100/120 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div G7L-Datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V
Features: Test Button
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20.4 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 18 VAC
Must Operate Voltage: 75 VAC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 6250VA
auf Bestellung 5373 Stücke:
auf Bestellung 36 Stücke:
G7L2ATUBJCBAC100120 G7L2ATUBJCBAC100120 Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2282538.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G7L2ATUBJCBAC100120 - RELAY, DPST-NO, 277VAC, 25A
tariffCode: 85364900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Kontaktspannung V AC: 277V
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 445 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar