GA060TH65 GeneSiC Semiconductor
GA060TH65.pdf
Hersteller: GeneSiC Semiconductor
Description: MOD THYRSTR SIC SGL 6500V SOT227
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-227-2
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Structure: Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 100 mA
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR
Current - On State (It (AV)) (Max): 60 A
Current - On State (It (RMS)) (Max): 104 A
Voltage - Off State: 6.5 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GA060TH65 GeneSiC Semiconductor
Description: MOD THYRSTR SIC SGL 6500V SOT227, Packaging: Bulk, Package / Case: SOT-227-2, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Structure: Single, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 100 mA, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, Current - On State (It (AV)) (Max): 60 A, Current - On State (It (RMS)) (Max): 104 A, Voltage - Off State: 6.5 kV.
Weitere Produktangebote GA060TH65
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GA060TH65 GA060TH65 Hersteller : GeneSiC Semiconductor GA060TH65-218936.pdf SCR Modules 6500V - 60A SiC Discrete Thyrstr