GA16JT17-247
GA16JT17-247 GeneSiC Semiconductor
GA16JT17-247_SPICE.pdf
Hersteller: GeneSiC Semiconductor
Description: TRANS SJT 1700V 16A TO247AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C
Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 16A (Tc) (90°C)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 110mOhm @ 16A
Power Dissipation (Max): 282W (Tc)
Supplier Device Package: TO-247-3
Drain to Source Voltage (Vdss): 1.7 kV
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3078pF @ 1200V
Current Drain (Id) - Max: 45 A
Power - Max: 282 W
Resistance - RDS(On): 50 mOhms
Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0): 100 nA @ 1.7 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GA16JT17-247 GeneSiC Semiconductor
Description: TRANS SJT 1700V 16A TO247AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C, Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 16A (Tc) (90°C), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 110mOhm @ 16A, Power Dissipation (Max): 282W (Tc), Supplier Device Package: TO-247-3, Drain to Source Voltage (Vdss): 1.7 kV, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3078pF @ 1200V, Current Drain (Id) - Max: 45 A, Power - Max: 282 W, Resistance - RDS(On): 50 mOhms, Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0): 100 nA @ 1.7 kV.