GA20JT12-263
GA20JT12-263 GeneSiC Semiconductor
GA20JT12-263.pdf
Hersteller: GeneSiC Semiconductor
Description: TRANS SJT 1200V 45A D2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 45A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 60mOhm @ 20A
Power Dissipation (Max): 282W (Tc)
Supplier Device Package: TO-263-7
Part Status: Active
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3091 pF @ 800 V
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GA20JT12-263 GeneSiC Semiconductor
Description: TRANS SJT 1200V 45A D2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 175°C (TJ), Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor), Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 45A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 60mOhm @ 20A, Power Dissipation (Max): 282W (Tc), Supplier Device Package: TO-263-7, Part Status: Active, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3091 pF @ 800 V.
Weitere Produktangebote GA20JT12-263
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GA20JT12-263 GA20JT12-263 Hersteller : GeneSiC Semiconductor GA20JT12_263-3478317.pdf JFETs 1200V 45A Standard