Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > GBU2506HULV_T0_00601
GBU2506HULV_T0_00601
GBU2506HULV_T0_00601 Panjit International Inc.
GBU2506HULV.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 25A GBU-2
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP, GBU
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: GBU-2
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 25 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 12.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 600 V
auf Bestellung 3968 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GBU2506HULV_T0_00601 Panjit International Inc.
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 25A GBU-2, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP, GBU, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: GBU-2, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 25 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 12.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GBU2506HULV_T0_00601 Hersteller : PanJit GBU2506HULV.pdf GBU2506HULV_T0_00601
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
GBU2506HULV_T0_00601 GBU2506HULV_T0_00601 Hersteller : Panjit GBU2506HULV.pdf Bridge Rectifiers Ultra Low VF Bridge Rectifier with Super Low Leakage Current 600 V 25A
Produkt ist nicht verfügbar
GBU2506HULV-T0-00601 GBU2506HULV-T0-00601 Hersteller : Panjit Bridge Rectifiers
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 600V; If: 25A; Ifsm: 380A
Type of bridge rectifier: single-phase
Max. off-state voltage: 0.6kV
Load current: 25A
Max. forward impulse current: 380A
Version: flat
Case: GBU2
Electrical mounting: THT
Leads: flat pin
Kind of package: tube
Max. forward voltage: 0.74V