Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCG1550C1H240JA01D
GCG1550C1H240JA01D Murata Electronics
c49e-506.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG1550C1H240JA01D Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 24pF; 50V; CHA; ±5%; SMD; 0402; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 24pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: CHA, Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Operating temperature: -55...150°C, Manufacturer series: GCG, Roll diameter max.: 180mm.
Weitere Produktangebote GCG1550C1H240JA01D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCG1550C1H240JA01D GCG1550C1H240JA01D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 24pF; 50V; CHA; ±5%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 24pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: CHA
Tolerance: ±5%
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...150°C
Manufacturer series: GCG
Roll diameter max.: 180mm