Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCG21BR71H154MA01K
GCG21BR71H154MA01K
GCG21BR71H154MA01K Murata Electronics
c49e-506.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.15uF 50volts X7R 20%
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG21BR71H154MA01K Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 150nF; 50V; X7R; ±20%; SMD; 0805; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 0.15µF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±20%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Kind of capacitor: MLCC, Roll diameter max.: 330mm, Manufacturer series: GCG.
Weitere Produktangebote GCG21BR71H154MA01K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCG21BR71H154MA01K GCG21BR71H154MA01K Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 150nF; 50V; X7R; ±20%; SMD; 0805; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.15µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±20%
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 330mm