Produkte > MURATA > GCJ21AR72E682KXJ1J
GCJ21AR72E682KXJ1J
GCJ21AR72E682KXJ1J MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 6.8nF; 250V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 6.8nF
Operating voltage: 250V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 330mm
Manufacturer series: GCJ
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCJ21AR72E682KXJ1J MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 6.8nF; 250V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 6.8nF, Operating voltage: 250V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Kind of capacitor: MLCC, Roll diameter max.: 330mm, Manufacturer series: GCJ.