Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM1555C1H390JA16D
GCM1555C1H390JA16D
GCM1555C1H390JA16D Murata Electronics
GCM1555C1HR50BA16-01A.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Capacitance: 39 pF
auf Bestellung 80000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1555C1H390JA16D Murata Electronics
Description: CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Capacitance: 39 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 39pF; 50V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 39pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
auf Bestellung 10315 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
GCM1555C1H390JA16D GCM1555C1H390JA16D Hersteller : Murata Electronics GCM1555C1HR50BA16-01A.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 39 pF 50 VDC 5% 0402 C0G (NP0) AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 19
GCM1555C1H390JA16D GCM1555C1H390JA16D Hersteller : Murata Electronics GCM1555C1HR50BA16-01A.pdf Description: CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 39 pF