Produkte > MURATA > GCM1885C1H120JA16D
GCM1885C1H120JA16D
GCM1885C1H120JA16D Murata
gcm1885c1h120ja16.pdf
Hersteller: Murata
Cap Ceramic 12pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C Automotive T/R
auf Bestellung 52000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1885C1H120JA16D Murata
Description: CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 12 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM1885C1H120JA16D GCM1885C1H120JA16D Hersteller : Murata gcm1885c1h120ja16.pdf Cap Ceramic 12pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C Automotive T/R
auf Bestellung 52000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
GCM1885C1H120JA16D GCM1885C1H120JA16D Hersteller : Murata Electronics GCM1885C1H120JA16-01.pdf Description: CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 12 pF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 12pF; 50V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0603; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 12pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 12 pF
Mindestbestellmenge: 72
GCM1885C1H120JA16D GCM1885C1H120JA16D Hersteller : Murata Electronics GCM1885C1H120JA16-01.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 12 pF 50 VDC 5% 0603 C0G (NP0) AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 9
Produkt ist nicht verfügbar