Produkte > MURATA > GCM21A5C2E471FX01D
GCM21A5C2E471FX01D
GCM21A5C2E471FX01D Murata
gcm21a5c2e471fx0100benpdfceramiccapacitorsmd.pdf
Hersteller: Murata
Cap Ceramic 470pF 250V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C T/R Automotive AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM21A5C2E471FX01D Murata
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 470pF; 250V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0805, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 0.47nF, Operating voltage: 250V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C.
Weitere Produktangebote GCM21A5C2E471FX01D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM21A5C2E471FX01D GCM21A5C2E471FX01D Hersteller : Murata Electronics Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 470 pF 250 VDC 1% 0805 C0G (NP0) AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
GCM21A5C2E471FX01D GCM21A5C2E471FX01D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 470pF; 250V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.47nF
Operating voltage: 250V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±1%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C