Produkte > 4D SYSTEMS > GEN4-ESP32-24CT
GEN4-ESP32-24CT
GEN4-ESP32-24CT 4D Systems
23700
Hersteller: 4D Systems
Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 2.4"; 240x320; 8MBRAM,16MbFLASH; 300cd/m2; uC: ESP32
Interface: GPIO x20; I2C x2; SPI x2
Touchpad: capacitive
Microcontroller: ESP32
Manufacturer series: gen4-ESP32
Connection: FPC; USB C socket
Kind of display: graphical; matrix IPS
Type of display: TFT
Operating temperature: -20...65°C
Window dimensions (H x W): 48.96x36.72mm
Body dimensions: 78.4x44.8x12.4mm
Operating current: 0.15A
Supply voltage: 4...6V
Screen size: 2.4"
Luminosity: 300cd/m2
Display resolution: 240x320
Memory: 8MB RAM; 16Mb FLASH
Kit contents: 30pin FFC cable; display module; gen4-Breakout Board; WiFi antenna
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ESP32-24CT 4D Systems
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 2.4"; 240x320; 8MBRAM,16MbFLASH; 300cd/m2; uC: ESP32, Interface: GPIO x20; I2C x2; SPI x2, Touchpad: capacitive, Microcontroller: ESP32, Manufacturer series: gen4-ESP32, Connection: FPC; USB C socket, Kind of display: graphical; matrix IPS, Type of display: TFT, Operating temperature: -20...65°C, Window dimensions (H x W): 48.96x36.72mm, Body dimensions: 78.4x44.8x12.4mm, Operating current: 0.15A, Supply voltage: 4...6V, Screen size: 2.4", Luminosity: 300cd/m2, Display resolution: 240x320, Memory: 8MB RAM; 16Mb FLASH, Kit contents: 30pin FFC cable; display module; gen4-Breakout Board; WiFi antenna.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GEN4-ESP32-24CT GEN4-ESP32-24CT Hersteller : 4D Systems 2835C6A3A5448A6E9A19F34F27F9AAB74850A920F46D1F6E993AFE0AFD11C815.pdf Display Modules 2.4", 240x320 pixels, slim Intelligent Display Module with embedded ESP32 SoC with Capacitive Touch Panel
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GEN4-ESP32-24CT GEN4-ESP32-24CT Hersteller : 4D Systems Pty Ltd 23700 Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Interface: I2C, SPI, UART
Viewing Area: 36.72mm W x 48.96mm H
Dot Pixels: 320 x 240 (QVGA)
Controller Type: ESP32
Diagonal Screen Size: 2.4" (60.96mm)