Produkte > 4D SYSTEMS > GEN4-ESP32-70CT
GEN4-ESP32-70CT
GEN4-ESP32-70CT 4D Systems
Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 7"; 800x480; 8MBPSRAM,16MbFLASH; 475cd/m2; uC: ESP32
Interface: GPIO x17; I2C x2; SPI x4
Touchpad: capacitive
Connection: FPC; USB C socket
Kind of display: graphical; matrix TN
Type of display: TFT
Operating temperature: -20...65°C
Window dimensions (H x W): 85.63x153.84mm
Body dimensions: 187x102.1x12.3mm
Operating current: 607mA
Supply voltage: 4...6V
Screen size: 7"
Luminosity: 475cd/m2
Display resolution: 800x480
Memory: 8MB PSRAM; 16Mb FLASH
Kit contents: 30pin FFC cable; display module; gen4-Breakout Board; WiFi antenna
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ESP32-70CT 4D Systems
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 7"; 800x480; 8MBPSRAM,16MbFLASH; 475cd/m2; uC: ESP32, Interface: GPIO x17; I2C x2; SPI x4, Touchpad: capacitive, Microcontroller: ESP32, Manufacturer series: gen4-ESP32, Connection: FPC; USB C socket, Kind of display: graphical; matrix TN, Type of display: TFT, Operating temperature: -20...65°C, Window dimensions (H x W): 85.63x153.84mm, Body dimensions: 187x102.1x12.3mm, Operating current: 607mA, Supply voltage: 4...6V, Screen size: 7", Luminosity: 475cd/m2, Display resolution: 800x480, Memory: 8MB PSRAM; 16Mb FLASH, Kit contents: 30pin FFC cable; display module; gen4-Breakout Board; WiFi antenna.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GEN4-ESP32-70CT GEN4-ESP32-70CT Hersteller : 4D Systems Pty Ltd 23702 Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 7"
Packaging: Bulk
Display Type: TFT - Color, TN - Twisted Nematic
Interface: I2C, SPI, UART
Viewing Area: 153.84mm W x 85.63mm H
Dot Pixels: 800 x 480 (WVGA)
Controller Type: FT5446
Diagonal Screen Size: 7" (177.80mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Capacitive
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GEN4-ESP32-70CT GEN4-ESP32-70CT Hersteller : 4D Systems gen4_ESP32_RGB_Series_Datasheet_R_1_0.pdf Display Modules 7.0", 800x480 pixels, slim Intelligent Display Module with embedded ESP32 SoC with Capacitive Touch Panel