Produkte > 4D SYSTEMS > GEN4-ULCD-24DT
GEN4-ULCD-24DT
GEN4-ULCD-24DT 4D Systems
gen4-uLCD-24D.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 2.4"; 240x320; 32kBRAM,192kBFLASH; 300cd/m2; 5VDC
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
Dimensions: 78.4x44.8x7.4mm
Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3
Supply voltage: 5V DC
Connection: FFC/FPC
Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Kind of display: graphical
Type of display: TFT
Operating temperature: -15...65°C
Window dimensions (H x W): 36.7x49mm
Operating current: 0.15A
Screen size: 2.4"
Display resolution: 240x320
Luminosity: 300cd/m2
No. of colours: 65k
Connector pinout layout: 1x30
Flash memory organisation: 6x32kB
Related items: MOTG-AC1
Touchpad: resistance
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ULCD-24DT 4D Systems
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 2.4"; 240x320; 32kBRAM,192kBFLASH; 300cd/m2; 5VDC, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, Dimensions: 78.4x44.8x7.4mm, Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3, Supply voltage: 5V DC, Connection: FFC/FPC, Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Kind of display: graphical, Type of display: TFT, Operating temperature: -15...65°C, Window dimensions (H x W): 36.7x49mm, Operating current: 0.15A, Screen size: 2.4", Display resolution: 240x320, Luminosity: 300cd/m2, No. of colours: 65k, Connector pinout layout: 1x30, Flash memory organisation: 6x32kB, Related items: MOTG-AC1, Touchpad: resistance.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GEN4-ULCD-24DT GEN4-ULCD-24DT Hersteller : 4D Systems 4D_Systems_gen4-uLCD-24-35D_Series_Datasheet_R_2_2.pdf Display Modules 2.4", 240x320 pixels, slim Intelligent Display Module with embedded DIABLO16 processor and Resistive Touch panel
auf Bestellung 627 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GEN4-ULCD-24DT GEN4-ULCD-24DT Hersteller : 4D Systems Pty Ltd gen4-IB.pdf Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED - White
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 36.70mm W x 49.00mm H
Dot Pixels: 240 x 320
Diagonal Screen Size: 2.4" (60.96mm)