Produkte > 4D SYSTEMS PTY LTD > GEN4-ULCD-24PT-AR
GEN4-ULCD-24PT-AR
GEN4-ULCD-24PT-AR 4D Systems Pty Ltd
home
Hersteller: 4D Systems Pty Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Backlight: LED - White
Interface: I2C, Parallel
Viewing Area: 36.70mm W x 49.00mm H
Dot Pixels: 240 x 320
Diagonal Screen Size: 2.4" (60.96mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ULCD-24PT-AR 4D Systems Pty Ltd
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 2.4"; 240x320; 14kBFLASH,14kBRAM; 304cd/m2; FFC/FPC, Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin, Interface: single-wire; 8bit parallel; GPIO; I2C; serial; SPI, Kind of connector: FFC/FPC, Display resolution: 240x320, Microcontroller: PICASO, Operating temperature: -15...65°C, Memory: 14kB FLASH; 14kB RAM, Screen size: 2.4", Touchpad: resistance, Luminosity: 304cd/m2, No. of colours: 65k, Window dimensions (H x W): 36.7x49mm, Display features: microSD card reader, Connector pinout layout: 1x30, Kind of display: graphical, Body dimensions: 78.4x44.8x7.4mm, Operating current: 0.15A, Related items: MOTG-AC3, Supply voltage: 5V DC, Application - series/manufacturer: Arduino, Flash memory organisation: 6x32kB, Type of display: TFT.
Weitere Produktangebote GEN4-ULCD-24PT-AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GEN4-ULCD-24PT-AR GEN4-ULCD-24PT-AR Hersteller : 4D Systems 9F48EF8048D803B934D5ED9D3236A7C0854195CE207FCFE60EC3ADED19FBEE24.pdf Display Modules 2.4" gen4 LCD pack for Arduino with gen4-uLCD-24PT, Arduino Adaptor Shield + Cable
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Display: TFT; 2.4"; 240x320; 14kBFLASH,14kBRAM; 304cd/m2; FFC/FPC
Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin
Interface: single-wire; 8bit parallel; GPIO; I2C; serial; SPI
Kind of connector: FFC/FPC
Display resolution: 240x320
Microcontroller: PICASO
Operating temperature: -15...65°C
Memory: 14kB FLASH; 14kB RAM
Screen size: 2.4"
Touchpad: resistance
Luminosity: 304cd/m2
No. of colours: 65k
Window dimensions (H x W): 36.7x49mm
Display features: microSD card reader
Connector pinout layout: 1x30
Kind of display: graphical
Body dimensions: 78.4x44.8x7.4mm
Operating current: 0.15A
Related items: MOTG-AC3
Supply voltage: 5V DC