Produkte > 4D SYSTEMS PTY LTD > GEN4-ULCD-32DT-AR
GEN4-ULCD-32DT-AR
GEN4-ULCD-32DT-AR 4D Systems Pty Ltd
gen4-IB.pdf
Hersteller: 4D Systems Pty Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.2"
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED - White
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 48.60mm W x 64.80mm H
Dot Pixels: 240 x 320
Diagonal Screen Size: 3.2" (81.28mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
Part Status: Active
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ULCD-32DT-AR 4D Systems Pty Ltd
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 3.2"; 240x320; 32kBRAM,192kBFLASH; 257cd/m2; FFC/FPC, Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin, Interface: single-wire; 8bit parallel; GPIO; I2C; serial; SPI, Kind of connector: FFC/FPC, Display resolution: 240x320, Microcontroller: DIABLO16, Operating temperature: -15...65°C, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, Screen size: 3.2", Touchpad: resistance, Luminosity: 257cd/m2, No. of colours: 65k, Window dimensions (H x W): 64.8x48.6mm, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Connector pinout layout: 1x30, Kind of display: graphical, Body dimensions: 95.7x57.1x7.4mm, Operating current: 0.17A, Related items: MOTG-AC1; MOTG-AC2, Supply voltage: 5V DC, Application - series/manufacturer: Arduino, Flash memory organisation: 6x32kB, Type of display: TFT.
Weitere Produktangebote GEN4-ULCD-32DT-AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GEN4-ULCD-32DT-AR GEN4-ULCD-32DT-AR Hersteller : 4D Systems gen4-IB.pdf Display Modules 3.2" gen4 LCD pack for Arduino with gen4-uLCD-32DT, Arduino Adaptor Shield + Cable
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Display: TFT; 3.2"; 240x320; 32kBRAM,192kBFLASH; 257cd/m2; FFC/FPC
Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin
Interface: single-wire; 8bit parallel; GPIO; I2C; serial; SPI
Kind of connector: FFC/FPC
Display resolution: 240x320
Microcontroller: DIABLO16
Operating temperature: -15...65°C
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
Screen size: 3.2"
Touchpad: resistance
Luminosity: 257cd/m2
No. of colours: 65k
Window dimensions (H x W): 64.8x48.6mm
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Connector pinout layout: 1x30
Kind of display: graphical
Body dimensions: 95.7x57.1x7.4mm
Operating current: 0.17A
Related items: MOTG-AC1; MOTG-AC2
Supply voltage: 5V DC