Produkte > 4D SYSTEMS > GEN4-ULCD-35DT
GEN4-ULCD-35DT
GEN4-ULCD-35DT 4D Systems
GEN4-ULCD-35D.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 3.5"; 320x480; 32kBRAM,192kBFLASH; 228cd/m2; 5VDC
Dimensions: 101.1x56.6x7.2mm
Type of display: TFT
Operating temperature: -15...65°C
Operating current: 0.18A
Window dimensions (H x W): 73.4x49mm
Screen size: 3.5"
Supply voltage: 5V DC
Display resolution: 320x480
Luminosity: 228cd/m2
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
No. of colours: 65k
Connector pinout layout: 1x30
Related items: MOTG-AC1; MOTG-AC2
Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual
Flash memory organisation: 6x32kB
Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3
Kind of display: graphical
Touchpad: resistance
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Connection: FFC/FPC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ULCD-35DT 4D Systems
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 3.5"; 320x480; 32kBRAM,192kBFLASH; 228cd/m2; 5VDC, Dimensions: 101.1x56.6x7.2mm, Type of display: TFT, Operating temperature: -15...65°C, Operating current: 0.18A, Window dimensions (H x W): 73.4x49mm, Screen size: 3.5", Supply voltage: 5V DC, Display resolution: 320x480, Luminosity: 228cd/m2, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, No. of colours: 65k, Connector pinout layout: 1x30, Related items: MOTG-AC1; MOTG-AC2, Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual, Flash memory organisation: 6x32kB, Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3, Kind of display: graphical, Touchpad: resistance, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Connection: FFC/FPC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GEN4-ULCD-35DT GEN4-ULCD-35DT Hersteller : 4D Systems Pty Ltd gen4-IB.pdf Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
Backlight: LED - White
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 49.00mm W x 73.40mm H
Dot Pixels: 480 x 320 (HVGA)
Diagonal Screen Size: 3.5" (88.90mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
auf Bestellung 134 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GEN4-ULCD-35DT GEN4-ULCD-35DT Hersteller : 4D Systems gen4-IB.pdf Display Modules 3.5", 320x480 pixels, slim Intelligent Display Module with embedded DIABLO16 processor and Resistive Touch panel