Produkte > 4D SYSTEMS PTY LTD > GEN4-ULCD-43D-AR
GEN4-ULCD-43D-AR
GEN4-ULCD-43D-AR 4D Systems Pty Ltd
gen4-uLCD-43D-series
Hersteller: 4D Systems Pty Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Backlight: LED - White
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 95.04mm W x 53.86mm H
Dot Pixels: 480 x 272
Diagonal Screen Size: 4.3" (109.22mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Part Status: Active
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ULCD-43D-AR 4D Systems Pty Ltd
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; 460cd/m2; FFC/FPC, Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin, Interface: single-wire; 8bit parallel; GPIO; I2C; serial; SPI, Kind of connector: FFC/FPC, Display resolution: 480x272, Microcontroller: DIABLO16, Operating temperature: -15...65°C, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, Screen size: 4.3", Touchpad: none, Luminosity: 460cd/m2, No. of colours: 65k, Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Connector pinout layout: 1x30, Kind of display: graphical, Body dimensions: 127.6x69.3x7.9mm, Operating current: 0.3A, Supply voltage: 5V DC, Application - series/manufacturer: Arduino, Flash memory organisation: 6x32kB, Type of display: TFT.
Weitere Produktangebote GEN4-ULCD-43D-AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GEN4-ULCD-43D-AR GEN4-ULCD-43D-AR Hersteller : 4D Systems gen4-uLCD-43D-series Display Modules 4.3" gen4 LCD pack for Arduino with gen4-uLCD-43D, Arduino Adaptor Shield + Cable
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; 460cd/m2; FFC/FPC
Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin
Interface: single-wire; 8bit parallel; GPIO; I2C; serial; SPI
Kind of connector: FFC/FPC
Display resolution: 480x272
Microcontroller: DIABLO16
Operating temperature: -15...65°C
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
Screen size: 4.3"
Touchpad: none
Luminosity: 460cd/m2
No. of colours: 65k
Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Connector pinout layout: 1x30
Kind of display: graphical
Body dimensions: 127.6x69.3x7.9mm
Operating current: 0.3A
Supply voltage: 5V DC