Produkte > 4D SYSTEMS > GEN4-ULCD-43D
GEN4-ULCD-43D
GEN4-ULCD-43D 4D Systems
GEN4-ULCD-43D.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; 460cd/m2; 5VDC
Dimensions: 127.6x69.3x7.9mm
Type of display: TFT
Operating temperature: -15...65°C
Operating current: 0.3A
Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm
Screen size: 4.3"
Supply voltage: 5V DC
Display resolution: 480x272
Luminosity: 460cd/m2
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
No. of colours: 65k
Connector pinout layout: 1x30
Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual
Flash memory organisation: 6x32kB
Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3
Kind of display: graphical
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Connection: FFC/FPC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ULCD-43D 4D Systems
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; 460cd/m2; 5VDC, Dimensions: 127.6x69.3x7.9mm, Type of display: TFT, Operating temperature: -15...65°C, Operating current: 0.3A, Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm, Screen size: 4.3", Supply voltage: 5V DC, Display resolution: 480x272, Luminosity: 460cd/m2, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, No. of colours: 65k, Connector pinout layout: 1x30, Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual, Flash memory organisation: 6x32kB, Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3, Kind of display: graphical, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Connection: FFC/FPC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GEN4-ULCD-43D GEN4-ULCD-43D Hersteller : 4D Systems Pty Ltd gen4-uLCD-43D-series Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Backlight: LED - White
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 95.04mm W x 53.86mm H
Dot Pixels: 480 x 272
Diagonal Screen Size: 4.3" (109.22mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Part Status: Active
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GEN4-ULCD-43D GEN4-ULCD-43D Hersteller : 4D Systems 4D_Systems_gen4-uLCD-43-70D_Series_Datasheet_R_2_2.pdf Display Modules 4.3", 480x272 pixels, slim Intelligent Display Module with embedded DIABLO16 processor