Produkte > 4D SYSTEMS > GEN4-ULCD-50DT
GEN4-ULCD-50DT
GEN4-ULCD-50DT 4D Systems
GEN4-ULCD-50D.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 5"; 800x480; 32kBRAM,192kBFLASH; 460cd/m2; 5VDC
Dimensions: 142.8x77.9x7.8mm
Type of display: TFT
Operating temperature: -15...65°C
Operating current: 0.4A
Window dimensions (H x W): 110.88x62.83mm
Screen size: 5"
Supply voltage: 5V DC
Display resolution: 800x480
Luminosity: 460cd/m2
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
No. of colours: 65k
Connector pinout layout: 1x30
Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual
Flash memory organisation: 6x32kB
Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3
Kind of display: graphical
Touchpad: resistance
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Connection: FFC/FPC
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ULCD-50DT 4D Systems
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 5"; 800x480; 32kBRAM,192kBFLASH; 460cd/m2; 5VDC, Dimensions: 142.8x77.9x7.8mm, Type of display: TFT, Operating temperature: -15...65°C, Operating current: 0.4A, Window dimensions (H x W): 110.88x62.83mm, Screen size: 5", Supply voltage: 5V DC, Display resolution: 800x480, Luminosity: 460cd/m2, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, No. of colours: 65k, Connector pinout layout: 1x30, Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual, Flash memory organisation: 6x32kB, Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3, Kind of display: graphical, Touchpad: resistance, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Connection: FFC/FPC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GEN4-ULCD-50DT GEN4-ULCD-50DT Hersteller : 4D Systems Pty Ltd gen4-IB.pdf Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 5"
Backlight: LED - White
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 108.00mm W x 64.80mm H
Dot Pixels: 800 x 480 (WVGA)
Diagonal Screen Size: 5" (127.00mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GEN4-ULCD-50DT GEN4-ULCD-50DT Hersteller : 4D Systems gen4-IB.pdf Display Modules 5.0", 800x480 pixels, slim Intelligent Display Module with embedded DIABLO16 processor and Resistive Touch panel