Produkte > MURATA > GJM1555C1H6R0CB01J
GJM1555C1H6R0CB01J
GJM1555C1H6R0CB01J Murata
gjm1555c1h6r0cb01.pdf
Hersteller: Murata
Cap Ceramic 6pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details GJM1555C1H6R0CB01J Murata
Description: CAP CER 6PF 50V C0G/NP0 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.25pF, Features: High Q, Low Loss, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Capacitance: 6 pF.
Weitere Produktangebote GJM1555C1H6R0CB01J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GJM1555C1H6R0CB01J GJM1555C1H6R0CB01J Hersteller : Murata Electronics GJM1555C1H6R0CB01-01.pdf Description: CAP CER 6PF 50V C0G/NP0 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Capacitance: 6 pF
Produkt ist nicht verfügbar
GJM1555C1H6R0CB01J GJM1555C1H6R0CB01J Hersteller : Murata Electronics GJM1555C1H6R0CB01_01A-3150132.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6 pF 50 VDC 0.25 pF 0402 C0G (NP0)