Produkte > TAIYO YUDEN > GMK212BJ474KG-T
GMK212BJ474KG-T
GMK212BJ474KG-T Taiyo Yuden
Hersteller: Taiyo Yuden
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 35V 0.47uF X5R 0805 10%
auf Bestellung 6275 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GMK212BJ474KG-T Taiyo Yuden
Description: CAP CER 0.47UF 35V X5R 0805, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 35V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.053" (1.35mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 0.47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GMK212BJ474KG-T GMK212BJ474KG-T Hersteller : Taiyo Yuden Description: CAP CER 0.47UF 35V X5R 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 35V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 0.47 µF
auf Bestellung 1930 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 63
GMK212BJ474KG-T Hersteller : MURATA 10+
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 35V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: SMPS Filtering
Capacitance: 0.47 µF