Produkte > BOURNS > GMOV-20D450K
GMOV-20D450K
GMOV-20D450K BOURNS
GMOV_Series_DS.pdf
Hersteller: BOURNS
Category: THT varistors
Description: Varistor: metal-oxide; THT; 45VAC; 56VDC; 10kA; -40÷85°C; 4pF; Ø20mm
Capacitance: 4pF
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Dimensions: Ø20mm
Terminal pitch: 10mm
Max. operating voltage: 45V AC; 56V DC
Varistor max current 8/20µs: 10kA
Type of varistor: metal-oxide
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GMOV-20D450K BOURNS
Category: THT varistors, Description: Varistor: metal-oxide; THT; 45VAC; 56VDC; 10kA; -40÷85°C; 4pF; Ø20mm, Capacitance: 4pF, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Dimensions: Ø20mm, Terminal pitch: 10mm, Max. operating voltage: 45V AC; 56V DC, Varistor max current 8/20µs: 10kA, Type of varistor: metal-oxide.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GMOV-20D450K GMOV-20D450K Hersteller : Bourns bourns_03272019_GMOV_datasheet.pdf Varistors 45 VAC 49J 150V-CL 10KA-P
auf Bestellung 1750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GMOV-20D450K GMOV-20D450K Hersteller : Bourns Inc. GMOV_Series_DS.pdf Description: VARISTOR 10KA DISC 20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 20mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 10 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 49J
Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 45 V
Maximum DC Volts: 56 V
Capacitance @ Frequency: 4 pF @ 1 MHz