Produkte > MURATA ELECTRONICS > GQM0335G2DR60BB01D
GQM0335G2DR60BB01D
GQM0335G2DR60BB01D Murata Electronics
Hersteller: Murata Electronics
Description: CAP CER 0.6PF 200V X8G 0201
Tolerance: ±0.1pF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X8G
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 0.6 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details GQM0335G2DR60BB01D Murata Electronics
Description: CAP CER 0.6PF 200V X8G 0201, Tolerance: ±0.1pF, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X8G, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 0.6 pF.
Weitere Produktangebote GQM0335G2DR60BB01D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GQM0335G2DR60BB01D GQM0335G2DR60BB01D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 0.6pF; 200V; X8G; ±0.1pF; SMD; 0201; 180mm
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...150°C
Capacitance tolerance: ±0.1pF
Capacitance: 0.6pF
Roll diameter max.: 180mm
Operating voltage: 200V