Produkte > MURATA > GQM1555C2D3R9BB01D
GQM1555C2D3R9BB01D
GQM1555C2D3R9BB01D Murata
gqm1555c2d3r9bb01.pdf
Hersteller: Murata
Cap Ceramic 3.9pF 200V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GQM1555C2D3R9BB01D Murata
Description: CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Capacitance: 3.9 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GQM1555C2D3R9BB01D GQM1555C2D3R9BB01D Hersteller : Murata gqm1555c2d3r9bb01.pdf Cap Ceramic 3.9pF 200V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
GQM1555C2D3R9BB01D GQM1555C2D3R9BB01D Hersteller : Murata Electronics GQM1555C2D3R9BB01_01A-3152116.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 3.9 pF 200 VDC 0.1 pF 0402 C0G (NP0)
Mindestbestellmenge: 5
GQM1555C2D3R9BB01D GQM1555C2D3R9BB01D Hersteller : Murata Electronics GQM1555C2D3R9BB01-01A.pdf Description: CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Capacitance: 3.9 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 3.9pF; 200V; C0G (NP0); ±0.1pF; SMD; 0402
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 3.9pF
Operating voltage: 200V
Dielectric: C0G (NP0)
Capacitance tolerance: ±0.1pF
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm