Produkte > MURATA ELECTRONICS > GQM2195C2E270GB12D
GQM2195C2E270GB12D
GQM2195C2E270GB12D Murata Electronics
GQM2195C2E270GB12-01.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Tolerance: ±2%
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.039" (1.00mm)
Capacitance: 27 pF
auf Bestellung 523 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GQM2195C2E270GB12D Murata Electronics
Description: CAP CER 27PF 250V NP0 0805, Tolerance: ±2%, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.039" (1.00mm), Capacitance: 27 pF.
Weitere Produktangebote GQM2195C2E270GB12D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GQM2195C2E270GB12D GQM2195C2E270GB12D Hersteller : Murata gqm2195c2e270gb12.pdf Cap Ceramic 27pF 250V C0G 2% Pad SMD 0805 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
GQM2195C2E270GB12D GQM2195C2E270GB12D Hersteller : Murata Electronics GQM2195C2E270GB12-01.pdf Description: CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Tolerance: ±2%
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Capacitance: 27 pF
Produkt ist nicht verfügbar
GQM2195C2E270GB12D GQM2195C2E270GB12D Hersteller : Murata Electronics GQM2195C2E270GB12_01A.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 27 pF 250 VDC 2% 0805 C0G (NP0)