Produkte > MURATA ELECTRONICS > GRM1555C1E103JE01D
GRM1555C1E103JE01D
GRM1555C1E103JE01D Murata Electronics
GRM1555C1E103JE01-01A.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 165000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRM1555C1E103JE01D Murata Electronics
Description: CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0402, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10nF; 25V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 25V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 180mm
Manufacturer series: GRM
auf Bestellung 6075 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
GRM1555C1E103JE01D GRM1555C1E103JE01D Hersteller : Murata Electronics GRM1555C1E103JE01-01A.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.01 uF 25 VDC 5% 0402 C0G (NP0)
Mindestbestellmenge: 13
GRM1555C1E103JE01D GRM1555C1E103JE01D Hersteller : Murata Electronics GRM1555C1E103JE01-01A.pdf Description: CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 25V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF