Produkte > MURATA ELECTRONICS > GRM219R71C684KA01D
GRM219R71C684KA01D
GRM219R71C684KA01D Murata Electronics
GRM219R71C684KA01-01.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 0.68 µF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRM219R71C684KA01D Murata Electronics
Description: CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.95mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 0.68 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 680nF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.68µF
Operating voltage: 16V
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: GRM
Roll diameter max.: 180mm
Kind of capacitor: MLCC
Dielectric: X7R
auf Bestellung 3672 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
GRM219R71C684KA01D GRM219R71C684KA01D Hersteller : Murata Electronics GRM219R71C684KA01-01A.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.68 uF 16 VDC 10% 0805 X7R
Mindestbestellmenge: 8
GRM219R71C684KA01D GRM219R71C684KA01D Hersteller : Murata Electronics GRM219R71C684KA01-01.pdf Description: CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.68 µF