Produkte > MURATA ELECTRONICS > GRM31B5C2J272JWA1L
GRM31B5C2J272JWA1L
GRM31B5C2J272JWA1L Murata Electronics
GRM31B5C2J272JWA1_01-1987663.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRM31B5C2J272JWA1L Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.7nF; 630V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 1206, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 2.7nF, Operating voltage: 630V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GRM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C.
Weitere Produktangebote GRM31B5C2J272JWA1L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GRM31B5C2J272JWA1L GRM31B5C2J272JWA1L Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.7nF; 630V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 2.7nF
Operating voltage: 630V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: GRM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C