Produkte > MURATA > GRT31MR61C155KE01L
GRT31MR61C155KE01L
GRT31MR61C155KE01L Murata
grt31mr61c155ke01.pdf
Hersteller: Murata
Cap Ceramic 1.5uF 16V X5R 10% Pad SMD 1206 85°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRT31MR61C155KE01L Murata
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.5uF; 16V; X5R; ±10%; SMD; 1206; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 1.5µF, Operating voltage: 16V, Dielectric: X5R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GRT, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...85°C.
Weitere Produktangebote GRT31MR61C155KE01L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GRT31MR61C155KE01L GRT31MR61C155KE01L Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.5uF; 16V; X5R; ±10%; SMD; 1206; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1.5µF
Operating voltage: 16V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Manufacturer series: GRT
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...85°C