Produkte > VISHAY > GSD2004A-E3-08
GSD2004A-E3-08
GSD2004A-E3-08 Vishay
gsd2004a.pdf
Hersteller: Vishay
Rectifier Diode Small Signal Switching 300V 0.225A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GSD2004A-E3-08 Vishay
Description: DIODE ARR GP 240V 225MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Anode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 225mA, Supplier Device Package: SOT-23-3, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 240 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 240 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GSD2004A-E3-08 GSD2004A-E3-08 Hersteller : Vishay gsd2004a.pdf Rectifier Diode Small Signal Switching 300V 0.225A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
GSD2004A-E3-08 GSD2004A-E3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division gsd2004a.pdf Description: DIODE ARR GP 240V 225MA SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Anode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 225mA
Supplier Device Package: SOT-23-3
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 240 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 240 V
GSD2004A-E3-08 GSD2004A-E3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors gsd2004a.pdf Small Signal Switching Diodes 300 Volt 225mA Dual Common Anode
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 29
GSD2004A-E3-08 GSD2004A-E3-08 Hersteller : VISHAY gsd2004a.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: switching; SMD; 300V; 0.225A; 50ns; SOT23; Ufmax: 1V; Ifsm: 1A
Case: SOT23
Mounting: SMD
Semiconductor structure: common anode; double
Features of semiconductor devices: fast switching; small signal
Type of diode: switching
Reverse recovery time: 50ns
Load current: 0.225A
Power dissipation: 0.35W
Max. forward impulse current: 1A
Max. forward voltage: 1V
Max. off-state voltage: 300V
Quantity in set/package: 3000pcs.
Kind of package: 7 inch reel