Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > GSIB15A60-E3/45
GSIB15A60-E3/45
GSIB15A60-E3/45 Vishay Semiconductors
gsib15ax.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Bridge Rectifiers 600 Volt 15 Amp 200 Amp IFSM
auf Bestellung 830 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GSIB15A60-E3/45 Vishay Semiconductors
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 3.5A GSIB-5S, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP, GSIB-5S, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: GSIB-5S, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 3.5 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 7.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote GSIB15A60-E3/45
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GSIB15A60-E3/45 GSIB15A60-E3/45 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division gsib15ax.pdf Description: BRIDGE RECT 1P 600V 3.5A GSIB-5S
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP, GSIB-5S
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: GSIB-5S
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 3.5 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 7.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
GSIB15A60-E3\45 GSIB15A60-E3\45 Hersteller : Vishay Semiconductors Bridge Rectifiers 15A,600V,SINGLE INLINE BRIDGE
Produkt ist nicht verfügbar
GSIB15A60-E3/45 Hersteller : VISHAY gsib15Axx.pdf Category: Flat single phase diode bridge rectif.
Description: Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 600V; If: 15A; Ifsm: 200A
Type of bridge rectifier: single-phase
Max. off-state voltage: 0.6kV
Load current: 15A
Max. forward impulse current: 200A
Version: flat
Case: GSIB-5S
Electrical mounting: THT
Leads: flat pin
Kind of package: tube
Max. forward voltage: 1V