GSOT08C-HG3-18
GSOT08C-HG3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
gsot03c.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 8VWM 19.2VC SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 160pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8V (Max)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.2V
Power - Peak Pulse: 345W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GSOT08C-HG3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 8VWM 19.2VC SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 160pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8V (Max), Supplier Device Package: SOT-23-3, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.2V, Power - Peak Pulse: 345W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.