GSOT15C-G3-08
GSOT15C-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
gsot03c.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 15VWM 28.8VC SOT23
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 90pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 16.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 28.8V
Power - Peak Pulse: 345W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details GSOT15C-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 15VWM 28.8VC SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 90pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max), Supplier Device Package: SOT-23-3, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 16.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 28.8V, Power - Peak Pulse: 345W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 7864 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 345W