GSOT36-HE3-08
GSOT36-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
gsot03.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 36VWM 71VC SOT23
Type: Zener
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 52pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 39V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 71V
Power - Peak Pulse: 248W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GSOT36-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 36VWM 71VC SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 52pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max), Supplier Device Package: SOT-23-3, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 39V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 71V, Power - Peak Pulse: 248W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 16777 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 39V
Power - Peak Pulse: 248W