Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > GSOT36C-HE3-18
GSOT36C-HE3-18
GSOT36C-HE3-18 Vishay Semiconductors
gsot03c.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
ESD Suppressors / TVS Diodes 36 Volt 300 Watt AEC-Q101 Qualified
auf Bestellung 9788 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GSOT36C-HE3-18 Vishay Semiconductors
Description: TVS DIODE 36VWM 71VC SOT233, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 52pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max), Supplier Device Package: SOT-23-3, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 39V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 71V, Power - Peak Pulse: 248W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 9723 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 52pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 39V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 71V
Power - Peak Pulse: 248W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 24
GSOT36C-HE3-18 GSOT36C-HE3-18 Hersteller : Vishay gsot03c.pdf ESD Suppressor Diode TVS Bi-Dir 36V 71Vc Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 39V
Power - Peak Pulse: 248W