GTS02R-28-16P Amphenol Industrial Operations
ACA-B%20-%20GT%20Catalog.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT MALE 20P SILV SLDR CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 20
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 28-16
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 1.630" (41.40mm)
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GTS02R-28-16P Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT MALE 20P SILV SLDR CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 20, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 28-16, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 1.630" (41.40mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote GTS02R-28-16P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GTS02R28-16P Hersteller : Amphenol Industrial 12_024-473411.pdf Circular MIL Spec Connector 20C 20#16 Pin REC B OX