GTS06LCF-20-3S Amphenol Industrial Operations
aca-b-and-gt-series-ic-4.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG FMALE 3P SILV SLDR CUP
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 3
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-3
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.445" ~ 0.748" (11.30mm ~ 19.00mm)
Contact Finish - Mating: Silver
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-5015 Derivative
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GTS06LCF-20-3S Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG FMALE 3P SILV SLDR CUP, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 3, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-3, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.445" ~ 0.748" (11.30mm ~ 19.00mm), Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-5015 Derivative.
Weitere Produktangebote GTS06LCF-20-3S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GTS06LCF-20-3S GTS06LCF-20-3S Hersteller : Amphenol Industrial 12_024-473411.pdf Circular MIL Spec Connector 3P Sz 20 Pin Straight Plug