Produkte > SUNON > HA40101V4-1000U-G99
HA40101V4-1000U-G99
HA40101V4-1000U-G99 SUNON
HA40101V4-G99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 9.13m3/h; 15.7dBA; Vapo; 5000rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 40x40x10mm
Power consumption: 0.43W
Current rating: 31mA
Fan efficiency: 9.13m3/h
Noise level: 15.7dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 5000rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x3
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 2.28mm H2O
Wire size: 26AWG
Lead length: 0.3m
auf Bestellung 4394 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HA40101V4-1000U-G99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 9.13m3/h; 15.7dBA; Vapo; 5000rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 40x40x10mm, Power consumption: 0.43W, Current rating: 31mA, Fan efficiency: 9.13m3/h, Noise level: 15.7dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 5000rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x3, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 2.28mm H2O, Wire size: 26AWG, Lead length: 0.3m.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 5041 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
HA40101V4-1000U-G99 HA40101V4-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fans HA40101V4-1000U-G99-D04189310G-01-3_Ref.pdf Description: 12VDC FAN 40X10MM ALARM
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 5.4 CFM (0.151m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 15.7dB(A)
Static Pressure: 0.090 in H2O (22.4 Pa)
Power (Watts): 0.38 W
Produkt ist nicht verfügbar
HA40101V4-1000U-G99 Hersteller : Sunon HA40101V4_1000U_G99_D04189310G_01_3_Ref.pdf DC Fans DC Axial Fan, 40x40x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, MagLev Motor