Produkte > SUNON > HA40201V4-1000U-G99
HA40201V4-1000U-G99 Sunon
HA40201V4_1000U_G99_D04178310G_00_0_Ref.pdf
Hersteller: Sunon
DC Fans DC Axial Fan, 40x40x20mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, MagLev Motor
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HA40201V4-1000U-G99 Sunon
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x20mm; 9.34m3/h; 12.3dBA; Vapo; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 40x40x20mm, Power consumption: 0.42W, Current rating: 31mA, Fan efficiency: 9.34m3/h, Noise level: 12.3dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type, Rotational rate/speed: 4500 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.305m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 2.54mm H2O, Wire size: 26AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote HA40201V4-1000U-G99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HA40201V4-1000U-G99 HA40201V4-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fans (D04110950G-01)-1.pdf Description: FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 4500 RPM
Air Flow: 5.5 CFM (0.154m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.068 lb (30.84 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 12.3dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 380 mW
Produkt ist nicht verfügbar
HA40201V4-1000U-G99 Hersteller : SUNON (D04110950G-01)-1.pdf Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x20mm; 9.34m3/h; 12.3dBA; Vapo; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 40x40x20mm
Power consumption: 0.42W
Current rating: 31mA
Fan efficiency: 9.34m3/h
Noise level: 12.3dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type
Rotational rate/speed: 4500 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.305m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 2.54mm H2O