Produkte > SURGE > HBV101M1HTR-1010S
HBV101M1HTR-1010S
HBV101M1HTR-1010S SURGE
HBV.pdf
Hersteller: SURGE
Description: CAP ALUM HYB 100UF 20% 50V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 28 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details HBV101M1HTR-1010S SURGE
Description: CAP ALUM HYB 100UF 20% 50V SMD, Packaging: Cut Tape (CT), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 28 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote HBV101M1HTR-1010S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HBV101M1HTR-1010S HBV101M1HTR-1010S Hersteller : SURGE HBV.pdf Description: CAP ALUM HYB 100UF 20% 50V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: General Purpose
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 28 mOhms