Produkte > SURGE > HBW471M1CTR-1010S
HBW471M1CTR-1010S
HBW471M1CTR-1010S SURGE
HBW.pdf
Hersteller: SURGE
Description: CAP ALUM HYB 470UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HBW471M1CTR-1010S SURGE
Description: CAP ALUM HYB 470UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HBW471M1CTR-1010S HBW471M1CTR-1010S Hersteller : SURGE HBW.pdf Description: CAP ALUM HYB 470UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Strip
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 20 mOhms