HC2-6R0TR-R
HC2-6R0TR-R Eaton - Electronics Division
eaton-hc2-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6UH 17A 4.6 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.756" L x 0.748" W (19.20mm x 19.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 4.6mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 16.5A
Inductance Frequency - Test: 300 kHz
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 6 µH
Current Rating (Amps): 17 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-6R0TR-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6UH 17A 4.6 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.756" L x 0.748" W (19.20mm x 19.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 4.6mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 16.5A, Inductance Frequency - Test: 300 kHz, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 6 µH, Current Rating (Amps): 17 A.
Weitere Produktangebote HC2-6R0TR-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-6R0TR-R HC2-6R0TR-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hc2-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6UH 17A 4.6 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Part Status: Obsolete
Inductance: 6 µH
Current Rating (Amps): 17 A
Produkt ist nicht verfügbar
HC2-6R0TR-R Hersteller : Coiltronics / Eaton 92dc9815-846d-42c1-8192-03fe9a07f66d-34200.pdf Fixed Inductors 6.0uH 16.5A 0.0046ohms