Produkte > PANASONIC > HC2-H-AC240V-F
HC2-H-AC240V-F
HC2-H-AC240V-F Panasonic
attachmentfilenamedis2018e_hc.pdf.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 220/240VAC 7A DPDT(27.2x20.8x35.2)mm Socket
auf Bestellung 111 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-H-AC240V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 240V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 72 VAC, Must Operate Voltage: 192 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-H-AC240V-F HC2-H-AC240V-F Hersteller : Panasonic attachmentfilenamedis2018e_hc.pdf.pdf Power Relay 220/240VAC 7A DPDT(27.2x20.8x35.2)mm Socket
auf Bestellung 111 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
auf Bestellung 1696 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
HC2-H-AC240V-F HC2-H-AC240V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 240V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 72 VAC
Must Operate Voltage: 192 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Produkt ist nicht verfügbar
HC2-H-AC240V-F HC2-H-AC240V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices HC_Series_2018.pdf General Purpose Relays 7A 240VAC DPDT PLUG-IN